Jak zostać zawodowym sportowcem cz.1

Któż z Was nie marzył o tym by zostać zawodowym sportowcem. Jeżeli znalazłeś się na tej stornie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że również i ty miałeś lub nadal masz takie marzenie. Jako zawodowiec musisz zdrowo się odżywiać, długo spać oraz uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę. Fajna sprawa, nieprawdaż? Kto by tak nie chciał. Lecz bycie sportowcem nie jest takie proste. Powiem tak: ,,Gdyby to było łatwe, to każdy by to robił".

Zanim będziesz zarabiał duże pieniądze, zanim będziesz wychwytywany przez dziennikarzy, zanim trafisz na okładki gazet, czeka cię bardzo długa i ciężka do przebycia droga. Spójrz na najlepszych i na to, co oni przeszli zanim znaleźli się na samym szczycie. W większości przypadków ich życie to było pasmo nieszczęść i porażek. Ale nie poddali się i cisnęli do przodu. Dziś możemy oglądać ich na największych stadionach świata.

Na podstawie doświadczeń najlepszych sportowców oraz moich własnych przemyśleń wyznaczyłem kilka czynników, które są niezbędne w drodze po sportowy sukces. Mam nadzieję, że poniższe rady pomogą któremuś z was.

1.Motywacja musi płynąć z twojego wnętrzaJest to podstawowy czynnik sukcesu w sporcie. Musisz sam wiedzieć czego chcesz. Musisz wiedzieć, czy sport który uprawiasz jest tym co chcesz robić. Każda motywacja zewnętrzna w postaci filmów, mentorów i książek ma krótkotrwałe działanie. Jeżeli sam nie potrafisz się zmotywować do pójścia na trening i dania z siebie 100%, to daj sobie spokój i zajmij się czymś innym.

2.Musisz mieć powódPowód każdy ma swój własny, np chęć:

  •   bycia najlepszym na świcie
  •   robienia w życiu to co się kocha
  •   uprawiania sportu zamiast chodzenia do pracy
  •   zarabiania dużych pieniędzy
  •   stworzenia wspaniałych warunków do życia sobie i swojej rodzinie
Powodów jest wiele, dla których ludzie wychodzą codziennie ze swojej strefy komfortu i trenują do utraty tchu. Jeżeli uświadomisz sobie po co to wszystko robisz będzie ci łatwiej. Człowiek robiący dużo, ale nie mający celu nigdy nigdzie nie dojdzie. Będzie bezmyślnie krążył przez swe życie i nic wielkiego nigdy z tego nie wyniknie.

3.Musisz mieć (zdrową) obsesjęKażdy mistrz w swoim fachu ma obsesję na punkcie tego co robi. Dzięki niej potrafi on większość swojego wolnego czasu przeznaczyć na rozwijanie się w swojej pasji. Przykładem takich ludzi są:
  • Michael Jordan
  • Conor McGregor
  • Cristiano Ronaldo
Każdy z nich mówił o tym, że obsesja na punkcie ich dyscypliny była kluczowa, by osiągnąć sukces.

4.Pracuj ciężej i mądrzejDając z siebie więcej niż inni, osiągniesz więcej niż inni. Prosta zasada. Dlaczego najlepsi doszli tam gdzie się znajdują? Bo dawali z siebie maksa na każdym treningu. Poczytaj sobie o ciężkiej pracy Kobe Bryanta, Michaela Phelpsa, czy Roberta Lewandowskiego.

5.Edukuj sięOprócz ciężkiej pracy, ważna jest również edukacja w dziedzinie, którą się uprawia. Czytaj biografie najlepszych sportowców, ucz się na ich błędach, aby samemu ich nie popełniać. Spraw by twoja droga na szczyt była łatwiejsza, dzięki wiedzy i doświadczeniom najlepszych w tym fachu. 


Na dzisiaj to tyle. Niedługo postaram się wstawić drugą cześć tego tematu. ;)
Jak zostać zawodowym sportowcem cz.1 Jak zostać zawodowym sportowcem cz.1 Reviewed by Deniss on kwietnia 10, 2018 Rating: 5

2 komentarze

Masterchef

About Me
Munere veritus fierent cu sed, congue altera mea te, ex clita eripuit evertitur duo. Legendos tractatos honestatis ad mel. Legendos tractatos honestatis ad mel. , click here →