Rada od mistrza - Michael Phelps

Legenda pływactwa, legenda olimpijska, legendarny sportowiec, który już na zawsze zapisał się w dziejach ludzkości, jako ten wybitny, który osiągnął więcej, niż zwykli ludzie mogliby sobie zamarzyć.


  • 23-krotny mistrz olimpijski, 
  • 26-krotny mistrz świata
  • mistrz świata na krótkim basenie 
  • wielokrotny rekordzista świata
A to są tylko jego największe osiągnięcia. Do tego dochodzi wiele srebrnych i brązowych medali z różnych zawodów.

Ale najważniejsze jest, co sam mistrz mówi o tym, ja doszedł tam gdzie się teraz znajduje.

,,W BARDZO MŁODYM WIEKU NAUCZYŁEM SIĘ JAK WAŻNY JEST SEN"

Tak to wszystko. Sen jest bardzo ważny w życiu sportowca. Może cię to dziwić, ale tak jest na prawdę. Mięśnie, które są bardzo ważne dla sportowca, nie buduję się na siłowni, w kuchni, tylko w łóżku. 

Tak samo tyczy się to każdego zwykłego człowieka, nieuprawiającego sportu. Podczas snu regenerujesz się po całym dniu aktywności, by nabrać sił na następny dzień. Nie śpiąc odpowiednio długo, ciężko zabrać się na maksa za jakąkolwiek pracę fizyczną oraz mentalną.

Michael spędzał od 3 do 5 godzin dziennie w basenie przez 7 dni w tygodniu. Aby utrzymać taki tok treningowy, spał on 8 godzin w nocy i robił sobie 2-3 godzinne drzemki w ciągu dnia.
Teraz, mimo tego że już skończył swoją karierę sportową, nadal stara się spać 8 godzin na dobę. A przez to, że niedawno został ojcem wydaję się trudne. Wyzwanie godne klasowego olimpijczyka. 

Ostatnio można zauważyć w internecie dużo opinii i różnego rodzaju badania, świadczące o tym, że można spać nawet 4 godziny na dobę. Podziel się swoją w komentarzu swoimi spostrzeżeniam
Rada od mistrza - Michael Phelps Rada od mistrza - Michael Phelps Reviewed by Deniss on kwietnia 14, 2018 Rating: 5

4 komentarze

  1. Jak go stać na opiekunki to może spać, w innej sytuacji zapomni o wysypianiu przy małym dziecku

    OdpowiedzUsuń

Masterchef

About Me
Munere veritus fierent cu sed, congue altera mea te, ex clita eripuit evertitur duo. Legendos tractatos honestatis ad mel. Legendos tractatos honestatis ad mel. , click here →